• Kurkuma mletá 50g

Kurkuma mletá 50g

  • Výrobca: Day Spa
  • Kód produktu: 8594198370219
  • Dostupnosť: Skladom
  • 1,80€

KURKUMA MLETÁ

Kurkuma je silná protizápalová bylina, ktorá sa po stáročia používa na liečbu rôznych ochorení. Tento koreň, ktorý je bratrancom zázvoru, je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a niekedy sa nazýva „indický šafran“, pretože má krásnu zlatistú farbu.

Antioxidant – pre silné antioxidačné účinky sa kurkuma využíva pri liečbe rakoviny, taktiež pri Alzheimerovej či Parkinsonovej chorobe.  Dobre vplýva aj na toxické poškodenia a zápaly pečene, v ktorej odstraňuje cholesterol a zabráni „ztukovateniu“ pečene.

Zlepšuje trávenie – podporuje správnu činnosť žalúdka a tvorby žlče, čím uľahčuje trávenie. Je preto veľmi výhodné používať kurkumu ako korenie do jedál, a to najmä v kombinácii so zdravými tukmi. Kurkumín môže byť výborným pomocníkom pri odstránení hnačky, plynatosti či zápchy. Je dokonca účinný pri ničení baktérie salmonely.

Tlmí bolesť a má protizápalové účinky – kurkumín je prirodzené analgetikum a dokáže efektívne tlmiť bolesť a zároveň urýchľovať hojenie rán.

Rakovina – kurkumín sa využíva aj v spojitosti s touto zákernou chorobou , kde pôsobí na spomalenie rastu nádorových buniek.

Nadváha a depresia  – kurkuma vám môže pomôcť s nadváhou – pomáha znížiť prírastok hmotnosti taktiež má antidepresívne účinky.

Posilnenie imunity

Potláča infekcie a zápaly dýchacích ciest

Znižuje cholesterol v krvi

Cukrovka – znižuje hladinu cukru v krvi

Znižuje replikáciu vírusu herpesu

Zmierňuje menštruačné kŕče a upravuje nepravidelnú menštruáciu

Bolesti, opuchy a zápaly kĺbov – v čínskej a indickej medicíne sa kurkuma používa na liečbu artritídy a bolesti kĺbov, svojimi protizápalovými účinkami redukuje zápal a tým zníži aj opuch.

Krajšia pleť bez akné – kurkuma podporuje tvorbu kolagénu  a tým aj regeneráciu pokožky. Chráni pleť pred akné a reguluje činnosť mazových žliaz.


Použitie v kuchyni : karí zmes, farbenie cestovín, vajcia na kyslo, fazuľa, šošovica, ryža, dusená zelenina


Súvisiace produkty

Štítky: kurkuma-mleta-korenie-imunita-adaptogen