• Super kalciový prášok pre deti TIENS 10 x 10g

Super kalciový prášok pre deti TIENS 10 x 10g

  • Kód produktu: 4250374901854
  • Dostupnosť: Skladom
  • 36,50€

Vápnik (kalcium) je prvok nevyhnutný pre zdravie a vývoj detí. Odborníci na výživu varujú, že stravovanie detí je chudobné na potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom vápnika. To môže viesť k zvýšenému riziku poškodenia kostí, vzniku zubného kazu a v budúcnosti osteoporózy. Preto sa odporúča, aby deti a dospievajúci v rámci každodenného stravovania konzumovali tri potraviny bohaté na vápnik a v období zvýšenej potreby vápnika svoje telo zásobili vhodnými výživovými doplnkami.

TIENS Super kalciový prášok pre deti obsahuje organický vápnikový prášok .Podieľa sa na mnohých telesných funkciách, napríklad má pozitívny vplyv na fungovanie tráviacich enzýmov a prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi. Zabezpečuje správne fungovanie svalov a prenos nervových vzruchov, ale primárne je vápnik základným stavebným blokom kostí a zubov. Vitamín D reguluje homeostázu vápnika a fosforu v tele, čo znamená, že množstvo vápnika a fosforu absorbovaného v tenkom čreve do krvného riečiska závisí od dostatočného množstva tohto vitamínu. Nedostatok vitamínu D limituje asimiláciu vápnika dokonca aj v prípade, že je naša strava bohatá na tento makroelement. Toto môže viesť k oslabeniu kostí. Ďalším pozitívnym vplyvom vitamínu D je fakt, že podporuje normálne fungovanie imunitného systému a jeho zápalovú odpoveď. Vitamín D pôsobí preventívne proti vzniku rachitídy u detí. Medzi známe symptómy nedostatku vápnika patria slabé kosti a krehké zuby. Tento produkt obsahuje aj vitamín C, vitamín A, zinok, železo, sušené mlieko a taurín.
ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE Pre deti vo veku 1 až 3 roky – rozpustiť ½ vrecúška v ½ pohári teplej vody, užívať raz denne – večer.

Súvisiace produkty

Štítky: vapnik-kosti-zuby-imunita-travenie