• Jačmeň Green Ways v prášku BIO 300g

Jačmeň Green Ways v prášku BIO 300g

  • 48,00€

Zelený jačmeň, povolené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

  • Celkové tonikum vitamínov a minerálnych doplnkov z prírodného zdroja.
  • Antioxidant.

Odporúčanou dennou dávkou jačmeňa  je pre dospelého človeka jedna polievková lyžica. Pri záťaži je možné množstvo jačmeňa zvýšiť. Predávkovanie nápojom (podobne ako pri konzumácii zeleninových džúsov) v podstate nehrozí. Produkt uchovávajte v chlade a tme a pri príprave použite studenú alebo vlažnú neperlivú vodu. Nápoj pite podľa možností, ideálne nalačno. Hustotu si regulujte podľa chuti a potreby. Jačmeň Green Ways je produkt čisto prírodný, tým pádom jeho chuť alebo vôňa nemusia byť vždy rovnaké. Závisia totiž na podmienkach, v ktorých sú pestované (ročné obdobie, teplota, vlhkosť, slnečný svit, zloženie pôdy a ďalšie).

Zelený jačmeň má výrazný alkalizujúce efekt v ľudskom tele. Navyše je dôležitým antioxidantom, čo má za následok spomaľovanie starnutia buniek v organizme. Ide teda o dokonalú RAW potravinu, ktorá pochádza čisto z prírodných a rastlinných zdrojov. Väčšina konzumovanej stravy v súčasnej dobe spôsobuje v ľudskom organizme kyslú reakciu.  Prekyslené telo je živnou pôdou pre množstvo chorôb. Naše bunky nie sú schopné správne fungovať, pokiaľ sa vnútorná pH hodnota nepohybuje v pomerne úzkom rozpätí.

Zelený jačmeň obsahuje minerály ako je sodík, draslík, vápnik a horčík, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáhajú kyslé prostredie v tele neutralizovať a tým prispievajú k optimálnym funkciám organizmu.

Zelený jačmeň je jednou z najvýživnejších potravín, je to ozajstný koncentrát živín čiže - superfood. 

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota1340 kJ / 319 kcal 

 Tuky3,9 gz toho:- nasýtené mastné kyseliny 1,1 g


- mononenasýtené mastné kyseliny 0,2 g

 - polynenasýtené mastné kyseliny 2,6 g

  Sacharidy 39 g z toho:


- cukry 23 g 


Vláknina 6,9 g  


Bielkoviny 28 g 


Soľ 2,9 g

Súvisiace produkty

Štítky: detoxikacia-akne-kozne-problemy-elergie-ekzemy-chudnutie-ocista